JUDr. Vladimír Kremlík

  • BPP
  • ministr dopravy
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,84. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20. 5. 2019 14:32:00

Ministr Kremlík se zúčastní jednání ministrů dopravy V4

Ministr Kremlík se zúčastní jednání ministrů dopravy V4

Ministr dopravy Vladimír Kremlík se 21. května v Bratislavě setká se svými protějšky ze zemí Visegrádské čtyřky.

Ministři budou spolu diskutovat o rozvoji vysokorychlostních tratí ve střední Evropě, řešit budou také financování dopravních projektů a výměnu informací o nezaplaceném mýtném.

Svou první zahraniční cestu ministr dopravy Kremlík využije pro jednání se svým slovenským protějškem Arpádem Ersékem, se kterým probere silniční spojení obou zemí, přípravu vysokorychlostních tratí z Prahy do Bratislavy nebo fungování slev v dopravě. Následovat bude jednání české, slovenské, polské a maďarské delegace.

Mezi témata jednání patří financování dopravních projektů v novém programovém období 2021-2027, vymáhání nezaplacených poplatků v kontextu směrnice Evropského parlamentu a Rady o interoperabilitě elektronických systémů pro výběr mýtného a usnadnění přeshraniční výměny informací týkajících se nezaplacení silničních poplatků v Unii (EETS). Na závěr jednání ministrů V4 bude podepsána deklarace o rozvoji vysokorychlostního železničního spojení.

Místo: Župné námestie 591/12, 811 03 Bratislava
Čas: 14:15 – tisková konference

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout