JUDr. Vojtěch Filip

  • KSČM
  • Jihočeský kraj
  • 1. místopředseda PS PČR
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,61. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

30.11.2020 14:17:14

Prohlášení k situaci kolem posledních událostí v Západní Sahaře

Prohlášení k situaci kolem posledních událostí v Západní Sahaře

S vážným znepokojením sleduji eskalaci napětí v oblasti Západní Sahary a zejména blokádu hraničního přechodu Guergarate na hranicích Maroka a Mauretánie.

Zablokování volného pohybu osob a zboží ze strany Fronty Polisario ohrožuje nejen oprávněné nároky Marockého království, ale také ostatních lidí, organizací i států, kteří jsou na této důležité dopravní tepně závislí. 

Spor ohrožuje žel i mír a bezpečnost v širší oblasti Magrebu a Sahelu a v neposlední řadě i příměří zprostředkované OSN v roce 1991. Proto je nezbytné ukončení blokády tohoto klíčového přechodu.

V zájmu zachování míru a podmínek pro další mírové jednání a uspořádání poměrů v této oblasti je nutné postupovat výlučně politicko-diplomatickou cestou, jednáním zainteresovaných stran, pod patronací OSN a přijatých rezolucí a v neposlední řadě, principů mezinárodního práva.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama