Jakub Kulhánek, MA

  • ČSSD
  • ministr zahraničí
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,66. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

14.10.2021 6:39:00

Boj proti antisemitismu na sociálních sítích

Boj proti antisemitismu na sociálních sítích

Komentář na facebookovém profilu k antisemitismu.

 Na Mezinárodní konferenci k připomínce holocaustu a boji proti antisemitismu ve švédském Malmö jsem zastupoval Českou republiku. Na okraj konference jsem hovořil s izraelským ministrem pro diasporu Nachmanem Shai a s ředitelkou American Jewish Committee pro Evropu Simone Rodan-Benzaquen. Tématem byl efektivní boj proti antisemitismu. Setkal jsem se také s kolegy z Chorvatska a Švédska nebo s maďarskou ministryní pro rodinu.

V mém projevu jsem mimo jiné mluvil o boji proti antisemitismu na sociálních sítích a představil jsem tři české závazky ke zlepšení situace v této oblasti.

Fóra se zúčastnili i švédský král Karel XVI. Gustav a královna Silvie Švédská. Bylo mi ctí!

A jaké jsou tři české závazky? Chceme vytvořit českou národní strategii v boji proti antisemitismu, otevřít státní příspěvkové organizace Památník ticha a uspořádat mezinárodní konference k Terezínské deklaraci v rámci českého předsednictví v Radě EU 2022.

Díky, že jsem se mohl téhle akce zúčastnit!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama