Jan Blažek

  • Republika
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,47. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.02.2014 18:51:33

Změna úřednické odpovědnosti v ČR?

Změna úřednické odpovědnosti v ČR?

Tak po dnešním soudním verdiktu, který potrestal bývalé úředníky Pražského magistrátu podmíněnými tresty, u nás možná nastává pozitivní změna.

Neboť nejsem právník, nebudu si nárokovat pravdu v souvislosti s tresty, které soud rozdal. Pouze vyjádřím svůj názor na věc a ten je v úplném rozporu, oproti soudnímu verdiktu. Dle mého, trestal soud někoho, koho neměl. Ovšem i z toho může vyplynout jedno pozitivní ponaučení. Toto soudní rozhodnutí, možná v budoucnu donutí některé jiné úředníky vyloženě odmítnout své spolupodílnictví na nějakých jiných nekalostech, které se bohužel dějí i na jiných magistrátech, či radnicích měst. Možná proto byly uděleny jen podmíněné tresty, i když i ony jsou pro případně nevinné absolutně nepřijatelné.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama