ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,21. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.03.2013 12:34:04

Tradice výroby a vývozu absintu zůstane v Česku zachována

Tradice výroby a vývozu absintu zůstane v Česku zachována

Vyjádření k dnešnímu hlasování o definici a označování absintu.

Evropský parlament dnes bude hlasovat o definici a označování alkoholického nápoje absint. Střetává se zde francouzský typ absintu založený na přidávání oblíbené francouzské pochutiny anýzu a používání vydatného množství barviv přidávaných i do likérů a středoevropský typ absintu s minimálním množstvím anýzu i barviv a charakterizovaný mimo jiné přidáváním pelyňku. V souladu s doporučením výboru očekávám, že hlasování dopadne ve prospěch středoevropského typu absintu.

Výroba absintu v Česku má na rozdíl od Francie mnohaletou a nepřetržitou tradici a je tedy namístě požadovat, aby byla respektována a zachována. Český absint je i v širší evropské veřejnosti pojem, jedná se o zavedený výrobek, která má i za našimi hranicemi zvuk a věhlas, a jako vývozní artikl přispívá i k propagaci Česka jako takového ve světě. Obhájení českého absintu je tedy nejenom v zájmu lihovarníků stále se potýkajícími s následky metanolové aféry, ale nepochybně i v celonárodním zájmu.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama