Jan Hamáček

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,88. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.12.2021 18:45:00

Opět se ukazuje, jak jsou dobrovolní hasiči nepostradatelní

Opět se ukazuje, jak jsou dobrovolní hasiči nepostradatelní

V nemocnicích a zařízeních sociálních služeb je v boji s pandemií covidu-19 připraveno pomoci 653 dobrovolných hasičů, kteří doplní kapacity Armády ČR a Hasičského záchranného sboru ČR (HZS).

 Vyplývá to z dnešního jednání Ústředního krizového štábu (ÚKŠ). Ten projednal i povinné očkování vybraných skupin nebo opatření proti variantě viru omikron.

Až 653 dobrovolných hasičů v rámci jednotlivých krajů nabízí svou pomoc v přetížených nemocnicích a zařízeních sociálních služeb. Pomáhat budou moci maximálně jeden týden, svou přítomností doplní omezené kapacity Armády ČR a HZS ČR.

„Opět se ukazuje, jak jsou dobrovolní hasiči nepostradatelní, a já jim za to moc děkuji. Všichni, kdo se zapojí, jsou plně očkovaní, placeni budou podobně jako v případě výjezdu na zásah,“ uvedl ministr vnitra a předseda ÚKŠ Jan Hamáček s tím, že výpomoc bude omezena pouze na práce, které nevyžadují specializované zdravotnické vzdělání.

Požadavek na nasazení dobrovolných hasičů vznese krizový štáb kraje, který se obrátí na krajské ředitelství HZS. Pokud by požadavky krajské kapacity přesáhly, je připraveno výpomoc centrálně koordinovat Generální ředitelství HZS.

ÚKŠ dnes projednával i povinné očkování vybraných profesních skupin a občanů nad 60 let nebo opatření přijatá v souvislosti s koronavirovou variantou omikron. Ta by měla být prodloužena do 20. prosince. Tématem bylo i testování ve školách, Správa státních hmotných rezerv již vybrala vítěze zakázek, přičemž distribuce testů do škol s pomocí hasičů je plánována na 9. prosince.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama