ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,18. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

24.09.2013 16:29:15

I menší české firmy mohou v USA uspět

I menší české firmy mohou v USA uspět

Ministr zahraničních věcí ČR Jan Kohout navštívil ve dnech 22.-23. září 2013 stát Georgia v USA. Zúčastnil se také slavnostního otevření pobočky české firmy Alba-metal/ALBAform, která vyrábí kovové výztuže automobilových sedadel.

Během návštěvy amerického státu Georgia jednal ministr Kohout s tamními politickými představiteli, v čele s viceguvernérem Casey Caglem, kongresmanem Emory Dunahooem a dalšími zástupci politické i ekonomické elity. Kromě jiného hovořili o projednávané dohodě o volném obchodu mezi Evropskou unií a USA.

Důležitou součástí ministrovy cesty byla podpora českých malých a středních podniků a jednání s místními podnikateli,  investory i zástupci místní obchodní komory.  Ministr se sešel se zástupci Georgia Tech Research Institute s cílem vytvořit další platformy ČR-USA na poli vědy, výzkumu a inovací. Společná diskuse se týkala  klíčového tématu,  jak nové objevy a poznatky přenést do komerční praxe a vtáhnout soukromé investory do podpory tzv. start-up firem, vzešlých ze spolupráce univerzit a průmyslu.

"Oceňujeme péči a pozornost, kterou místní politické i ekonomické špičky věnují českému investorovi, firmě Alba-Metal. První česká  investice v Georgii je důležitá také proto, že jde o menší rodinnou firmu. V praxi vidíme,  že neplatí, že podnikání ve Spojených státech je dostupné jen velkým firmám. Dobré a konkurenceschopné firmy mají v Americe šanci bez ohledu na svoji velikost. České firmy by měly úspěchy Alba-Metal/ALBAformu sledovat a v expanzi do USA je následovat,"  řekl ministr Kohout.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama