Jan Kuchař

  • STAN
  • Karlovarský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,33. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

02.11.2022 10:13:02 - Vítězsalv M.

Je pravda, že následuje Řecko a blížíme se bankrotu?

A jestli ano, jak je možné, že jste to dopustili? Určitě za to nemůže jen vaše vláda, na druhou stranu ani jí se nedaří na tom nic změnit, ekonomika je v recesi a podle všeho bude hůř. Prý tomu dost přispělo zrušení superhrubé mzdy. Zavede se znovu? Hlasoval byste pro nebo proti? A kde vzít chybějící a potřebné finance? Můžete zaručit, že nezačnou firmy příští rok dramaticky propouštět? Připravujete se nějak na tuto možnost? Jak?

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Josef Říha, Annamarie, Jarouš777, Giuseppe, Venda3, tomsik1, oldcrock, Dudánek, Christian, outrata, Roman Nas, Pamětník2, seplík, Radas, Miroslav Benes, Labe, Pobavený-divák, petrzvarů

Odpověď

03.12.2022 17:11:20 - Jan Kuchař
 Dobrý den, otázku udržitelnosti rozpočtu se velmi intenzivně zabýváme. 
Otázka onoho zrušení superhrubé mzdy je otázkou navýsost politickou a bohužel je nutno předpokládat, že jak ODS, tak ANO jí obnovovat nebudou. Přesto bych rád řekl, že napříč koalicí panuje shoda nad tím, nedopustit bankrot českých státních financí. 
Právě kvůli propadu příjmů, způsobeného například zrušením superhrubé mzdy hledáme nové cesty, jak tento propad nahradit - necháváme počítat nové zdanění příjmů. 15, 20 a 25% progresivně při částkách do 60 tis. do 120 tis a nad 120 tis. Stejně tak měníme výše sazeb DPH - nové DPH 8,15 a 22%.