ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,81. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

15. 5. 2016 20:35:06 - křišťálová koule

Ministr Herman na Sudetoněmeckém sjezdu.

Dobrý den. Dnes probíhala Terezínská Tryzna- podle zpráv zřejmě nestála za účast nikomu z vlády. Zato na Sudetoněmeckém sjezdu s požehnáním vlády a premiéra Sobotky exhiboval s omluvami za odsun ministr Herman. Za odsun, který nebyl žádnou českou partyzánštinou, ale akcí dohodnutou vítěznými mocnostmi. Nejsem pamětník války, ale když vzpomenu na vyprávění prarodičů, jak utíkali v r. 1938 před Němci ze Sudet s malými dětmi a jen s pár věcmi v ruce, kolik jejich sousedů prošlo koncentrákem, kolik jich nepřežilo, kolik známých bylo popraveno, kolik padlo na východní či západní frontě, je mi z pana Hermana zle. A když přičtu shazování podílu Rudé Armády na vítězství nad fašismem a a na druhé straně tiché pochopení pro ukrajinskou náklonost k fašistické minulosti- žasnu. Co o tom soudíte Vy?

Odpověď

15. 5. 2016 21:45:43 - Jan Veleba

 Co o tom soudím? V podstatě jste to napsal, mohl bych se pod to podepsat a přidat následujících pár poznámek:

Člen vlády oslovil sudeťáky termínem "milí krajané", což pokládám za nepřijatelné, ostudné a měl by se okamžitě omluvit a odstoupit. Oni "milí krajané" jsou totiž v právní terminologii vlastizrádci, kteří sehráli významnou roli při rozbití Československa. Byla to Hitlerova pátá kolona, manifestačně volili Henleina, pomáhali při vyhánění Čechů z pohraničních oblastí, houfně přestoupili k říšskému občanství a obdivovali největšího zločince v dějinách lidstva Adolfa Hitlera. To jsou ti Hermanovi "milí krajané".

Mohl bych pokračovat, ale už tento stručný nástin historických faktů ukazuj skandálnost Hermanových postojů a slabost a dvojakou hru premiéra Sobotky. Nemám rád planá silná slova, ale pan Herman je u mne zrádce, kterému ruku nepodám.