Jana Vaňhová

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,29. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10. 10. 2012 12:41:00

Počet policistů v Ústeckém kraji musí narůstat, ne klesat

Počet policistů v Ústeckém kraji musí narůstat, ne klesat

Hejtmanka žádá policejního prezidenta o stanovisko k situaci na policejních služebnách v Ústeckém kraji.

Hejtmanka Ústeckého kraje Jana Vaňhová požádala dnes dopisem policejního prezidenta Martina Červíčka o stanovisko Policie ČR, a to jak k situaci na obvodních odděleních především v souvislosti se zachováním počtu tabulkových míst i aktuálního počtu sloužících policistů, tak i vzniku stálé pořádkové jednotky a jejím personálním naplňování. Na konferenci Unie bezpečnostních složek, která se uskutečnila minulý týden ve Šluknově, totiž zazněly znepokojivé informace o personálním oslabování obvodních oddělení Policie ČR v Ústeckém kraji na úkor v letošním roce vytvořené stálé pořádkové jednotky.
 „Podle Bezpečnostní analýzy patří Ústeckému kraji v počtu trestných činů na 10 tisíc obyvatel druhá příčka hned za Prahou. Považuji proto jakékoli početní oslabení policistů v našem kraji z bezpečnostního hlediska za mimořádně rizikové, které může vést k dalšímu nárůstu počtu trestných činů. Je spíše potřeba hledat cesty, jak obvodní oddělení Policie ČR personálně posilovat,“ uvedla Jana Vaňhová.
 Podle informací, které zazněly na konferenci Unie bezpečnostních složek, se v současné době zcela zastavil jak nábor do stálé pořádkové jednotky, která má z cílových 170 policistů zatím pouze 90, tak i na obvodní oddělení. Tuto informaci považuje Ústecký kraj za velice znepokojující, a to i s přehlédnutím ke skutečnosti, že z obvodních oddělení odchází zkušení policisté s dlouholetou praxí.
 Podle osobního ujištění bývalého policejního prezidenta Petra Lessyho neměla být vznikem stálé pořádkové jednotky v Ústeckém kraji ohrožena akceschopnost obvodních oddělení. V případě odchodů policistů ze služeben do pořádkové jednotky měla být uvolněná místa v co nejkratší možné lhůtě obsazena novými policisty.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama