Jaroslav Doubrava

  • S.cz
  • Ústí nad Labem
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,5. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

25.09.2016 11:00:35 - venda1

Výkupny kovového odpadu.

Dobrý den pane senátore. Kdy dotáhnete do úspěšného konce tažení proti výkupům železného šrotu. Myslím, že senátor Vícha navrhoval úplný zákaz výkupu od fyzických osob a instalaci kamer se záznamem ve sběrnách. Bylo by to dobré opatření proti zlodějům kovů a výkupu evidentně kradeného kovu. To, že nyní nemohou vyplácet výkupny hotovost za odkoupený šrot, se dá lehce obejít a také se jistě obchází. Kamery ve sběrnách vidět nejsou. Pokud přijde kontrola, tak se pídí jenom po správném fungování váhy , ale na poctivost výkupců ( správné vážení , tak aby nedošlo k okradení člověka, který kov přivezl a proplacení kovu, podle kvality ) se kontroly nezaměří. Přitom je známo, že okradení na váze a kvalitě přivezeného kovu bylo a jistě je stále běžné.
Dosavadní opatření snížila krádeže, ale nezamezila zcela.
Chtěl bych vědět, zda se něco v tomto problému hýbe k lepšímu. samozřejmě, že výkupci budou křičet cosi o omezování podnikání, ale to křičí vždycky všichni.
Děkuji za odpověď.

Odpověď

06.10.2016 18:00:59 - Jaroslav Doubrava
 Máte naprostou pravdu. Budu li mít možnost i po volbách, spojím se s Petrem Víchou abychom to dovedli do konce. Co vše dovedou, především cikáni, ukrást a odvést do sběren je neuvěřitelné! Už před časem jsem se snažil docílit toho, aby ukradení kabelu na živé trati bylo posuzováno jako obecné ohrožení, protože tím bezesporu je, a ne jako přestupek. Marně. Myslím, že obce mají na to, aby v jejich sběrných dvorech občané mohli  nepotřebný kovový odpad odkládat a krádežím tak zamezit. Ony by, podle mého názoru, ani ty kamery krádežím kovů a jejich výkupu nezabránily. Věřím, že se nám podaří dát dohromady dost kolegů, těch, kterým současný stav také vadí a potřebnou legislativu připravit a projednat a prosadit. Zdravím Vás a děkuji za tento dotaz. Jaroslav Doubrava