Jaroslav Martinů

  • ODS
  • Pardubický kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,68. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

21.02.2019 16:43:25 - soumrak

Potraviny

Minimálně jednou ročně slyšíme o nějakých závadných potravinách, které se z ciziny objeví u nás na trhu. Nepamatuji si, že by nějaké závadné potraviny byly domácí. Jak je to možné? Jsou u domácích potravin důslednější kontroly? Proč se víc nekontrolují dovážené potraviny? Obzvlášť když jde o běžné potraviny. Řešit to tak, že nebudeme dovážet je podle mě hloupost, protože i když máme spoustu dobrých jídel a surovin, něco prostě vyrobit nedokážeme nebo ne tak dobře. Jde o specifické potraviny, ale kdyby byl zákaz, který by byl plný výjimek, byl by v tom akorát hrozný chaos. Nemyslíte?

Odpověď

07.03.2019 8:50:48 - Jaroslav Martinů
Vážený neznámý,

Váš názor považuji za správný a logický. Osobně se domnívám, že ve všech dobách docházelo, dochází a bude i nadále docházet ke zpochybňování kvality některých potravin, a to z mnoha různých důvodů.

Potravinový trh je velice rozsáhlý, obsahuje bezpočet výrobků, polotovarů a dalších komodit od bezpočtu výrobců a dodavatelů. Je přirozené, že to vše má za následek mnoho různých konkrétních zjištění a názorů na kvalitu potravin a to obecně. Je správné a nezbytné, abychom celému potravinovému řetězci věnovali maximální pozornost na základě všech dostupných poznatků o zdravé výživě s cílem předcházet ohrožení zdraví lidí.

Je nezbytné, aby se celý tento složitý proces kontroloval poctivě bez ohledu na původ země, ze které potraviny pochází. Bylo by chybou, kdybychom připustili v rámci konkurenčního boje dvojí metr. Chci a musím věřit, že se tomu tak u nás neděje, a že jediným cílem je ochrana zdraví našich spotřebitelů.

S pozdravem

Jaroslav Martinů