Jiří Oberfalzer

  • ODS
  • Beroun
  • místopředseda Senátu
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,69. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

26.08.2016 10:51:03 - občan Kostka

Alkohol za ...

Proč jednoduše nepovolíte malou míru alkoholu i za volantem?! Ten je také v řadě zemí, např. ve Francii, která je kolébkou vína, povolen. Nechápu, proč by se měla upřednostnit jen jedna skupina obyvatel. Navíc není 0,8 moc i pro cyklistu? To podle mě rozhodně není sklenka vína nebo piva! Děkuji za odpověď. Hezký víkend

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

Prozatím dotaz nikdo nepodpořil. Buďte první! .)

Odpověď

29.08.2016 17:09:35 - Jiří Oberfalzer
Před časem se Senát odhodlal navrhnout 0,3 promile, protože to je stejně míra neprokazatelná (fyziologicky můžete mít 0,24 a než se dostanete k odběru, tak těch 0,06 taky odbouráte). Nebyla vůle. Myslím, že jsme jediná země v Evropě s nulovou tolerancí. Sám připomínáte Francii, ale i Německo, Itálie mají 0,5 nebo více.

Já nesouhlasím s tím, že jenom Češi jsou takový pronárod, že nedokážou ohlídat skleničku vína nebo 1 pivo. Pokládám to za pozůstatek komunismu v našich hlavách.

Že je to jen pro cyklisty? Berte to jako první vlaštovku. Byly připraveny pozměňovací návrhy na 0,5 i pro ostatní účastníky silničního provozu. Prošel tento návrh.

Poslouchal jsem ohlasy odborníků i ministra - s nadsázkou řečeno: kdybychom to připustili, půlka národa zahyne.

Nesdílím tento přístup, byl jsem nedávno v Itálii, neviděl jsem nehodu ani nepotkal agresivního řidiče.

Chce to zdravý rozum, ale toho je u nás nedostatek.

Mějte se dobře

S pozdravem

Jiří Oberfalzer