Josef Ješina

Královehradecký kraj; gesce: doprava
  • ČSSD
  • Královéhradecký kraj
  • doprava
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,28. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

04.04.2012 23:40:22 - Miroslav D

poděkování za odpověď

Vážený pane,
Chtěl bych Vám poděkovat za odpověď, byl jste jediný, a proto si toho vážím, stejně jako i toho, že máte zoo a zvířata rád.
Nicméně nemohu s některými vašimi názory souhlasit. Sleduji situaci v zoo delší dobu a domnívám se, že není taková, jak ji líčíte.
Začnu tedy od konce. Není Vám divné, že jiné zoo nepřátele nemají? Není někde něco špatně, když se zoo bojují nejenom u nás, ale i ve světě. Co jiného by bylo jinak vyloučení z EAZA a problémy s WAZA? Nebo petice proti autosafari podepsaná dvěma tisíci občanů tohoto kraje? Vznik sdružení proti zoo? Vždyť je toho stále plný tisk. To nemá zoo opravdu argumenty, jak tyto iniciativy přesvědčit, že to, co dělá, je správné?! Dále pak. Proč se jméno ing.Vágnera začalo vzpomínat až v souvislosti s autosafari? Vždyť jinak na jeho jméno v zoo nikde nenarazíte! Proč není po něm v zoo pojmenovaný nějaký pavilon, jako je tomu v zoo Plzeň!? Vždyť je to ostuda. To on zviditelnil tuto zoo. Jak jste vůbec hlasoval, když se měla zoo jmenovat po něm?
Jaká je politika vedení zoo, když nedbá na přání a tužby návštěvníka, vždyť v dnešní uspěchané době si chce návštěvník v zoo aktivně odpočinout jako přírodě? Jak si tato instituce závislá na návštěvnosti může dovolit regulovat návštěvnost, lhát mu o cenách vstupného, brát návštěvníkovi, co se mu líbí a chce. Vždyť opak by měl být pravdou, o návštěvníka by měla zoo bojovat a podbízet se mu. Nebo je kraj tak movitý, že to každoročně dorovná, aby zoo mohla fungovat jako kratochvíle pro movité!? Jako daňovému poplatníkovi, z jehož peněz je zoo, stejně jako i Vy, financována, se mi to příliš nezamlouvá. To chudší návštěvník je méněcenný, že nemá nárok navštívit dvorskou zoo?! Vždyť jste sociální demokrat a lidé Vás proto volili, aby jste bojoval za zájmy těchto vrstev! To z toho nemáte výčitky svědomí? Vím, že situace v ekonomice státu není nejlepší, ale vydali jste se správnou cestou, jak finance získat? Je třeba etické a nutné obchodovat se zvířaty?
A autosafari? Je to přežitek 70. let minulého století. Jediné rakouské před několika lety zkrachovalo, jediné v Polsku živoří a je na prodej, v Německu jsou dvě pochybné úrovně a jediné švédské přešlo na jiný provoz. Nevím o žádném autosafari, které by vzniklo v posledních 15 letech v západní Evropě ( viz. Wikipedia na internetu) A to navíc v době, kdy lidé stále více prokazují ekologické cítění?!
Dále. Jak je možné, že zoo přišla během posledních dvou let v součtu o čtvrt milionu návštěvníků, a to v době, kdy ostatní zoo prožívají boom. Vždyť v roce 2011 přišlo do zoo v ČR nejvíce návštěvníků v porevoluční době a kdy 6 zoo překonalo své návštěvnické rekordy.
Ano, máte pravdu, zoo má chovatelské úspěchy, ale jak to bude dál, když byla vyloučena z mezinárodní spolupráce. Pokud se ale mýlím, kdy tedy uvidíme novou chovnou skupinu goril v novém pavilonu, na nímž se už teď vznáší škraloup nekalé dotace. A okapi? Nebude u nich viset cedulka „ukradeno v jiné zoo“?! Ani s těmi nosorožci v Keni už to taky nevypadá tak růžově. Z posledních foto v National Geographic, kdy u dvorského nosorožce stojí tři po zuby ozbrojení strážci, běhá mráz po zádech. Nevypadá to,že si tam užívají svobody a bezpečí! A kde jsou slibovaná mláďata?
Další bod, dotace kraje. Dvorská zoo měla v roce 2010 třetí největší dotaci v zoo ČR. (viz. ročenka UCSZ na internetu) Dále, víte třeba, že zoo ve Dvoře má v létě nejvyšší vstupné v celé Evropě. Spočítáte si to úplně jednoduše, podělte cenu vstupenky nějaké zoo průměrnou mzdou v tom státě. Uvidíte. A pak podivujete, že návštěvník cenu neakceptuje.
Těch ale je mnohem více…
Takže, opět Vás prosím, otevřete oči, vezměte rozum do hrsti a rozmýšlejte nad těmito řádky. Jste jistě inteligentní člověk. Nechci nic jiného, a doufám, že stejně jako Vy, aby dvorská zoo byla opět kulturní institucí, kam budou lidé rádi chodit za zábavou, poučením, kde bude azyl pro ohrožená zvířata. Do zoo, kde bude mír a pohoda, lidé budou rádi chodit a rádi tam vloží své peníze, uvidíte. Je to určitě ve vašich silách i silách celého vedení zoo. S pozdravem Miroslav D

Odpověď

Tento dotaz čeká na zodpovězení.