Josef Ješina

Královehradecký kraj; gesce: doprava
  • ČSSD
  • Královéhradecký kraj
  • doprava
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,28. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

02.07.2012 19:38:48 - vladislav mrákota

Já si myslím, že politikům chybí pokora

Děkuji za vaši odpověď. Zajímavý pohled na situaci. Sám jste v odpovědi uvedl Váš věk, a tudíž předpokládám, že máte řadu zkušeností. Jak vnímáte současné kauzy, které hýbou politikou? Pamatujete něco takového? Co říkáte na tak nízkou důvěru lidí v politiky?

Odpověď

05.07.2012 9:29:52 - Josef Ješina
Dobrý den.

Vaše otázka je poměrně jednoduchá. Odpověď je však o to těžší. Já si myslím, že politikům chybí pokora. Pokora nejen vůči svým voličům, ale i pokora ke společnosti, která mě na místo dosadila. Politik by si měl uvědomit,že na svém místě nesedí kvůli tomu, že má „jen politickou odpovědnost“. Lidé kolem nás očekávají určitou výši odbornosti k činnosti, kterou vykonáváme.

Zcela špatné a názorně to vidíme v reálné době. Ministr obrany chlubící se modrou knížkou, bez základních znalostí problematiky, je špatně. Myslím si, že ani přečtené knížky od Karla Maye nejsou dostatečnou kvalifikací. Všichni víme, že veškeré významné objevy se nejprve aplikují v armádě, potom se dostanou k použití nám občanům. Proto ta odbornost. Potom se nemůže stát,že si například někdo splete civilní letadlo s vojenským. Znalost,že obojí má vrtuli je asi málo. Nechci nikomu sahat do svědomí,ale dnešní politici, a je jich značná část znají život jen ze školních lavic, i když jsou to lavice ve vysokoškolských posluchárnách. Je fakt,že máme mnoho středních škol, kde školí managery a podnikatele. Ale učí je ti,kteří včera učili ruštinu a dějepis. Vždyť ten politik potom neví ani co to ta pokora je.O odborností už ani nemluvím. Je potom přesvědčen, že role politika je nejvyšším posláním pana či paní neomylných. Bývalý premiér Miloš Zeman o těchto lidech a jim podobným řekl, že by nemohli řídit ani trafiku. Měl pravdu.