Klára Kocmanová

  • Piráti
  • Středočeský kraj
  • poslankyně
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,45. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.05.2024 14:15:00

Dost bylo barbarského zabíjení lišek a malých liščat při norování

Dost bylo barbarského zabíjení lišek a malých liščat při norování

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k liškám a norování.

 Dost bylo barbarského zabíjení lišek a malých liščat při norování.

Norování je zastaralá praktika, při které myslivci úmyslně posílají psy do liščí nory, kde se ukrývá liška s liščaty. Při střetu s vycvičenými loveckými psy jsou roztrhána nebo velmi bolestivě raněna. A krvavým šrámům se nevyhnou ani samotní psi. Liščata také slouží jako živá návnada pro výcvik norníků.

Je nejvyšší čas této kruté metodě dát stopku. A pokud by někde bylo potřeba snížit počty lišek v přírodě, méně bolestivé je například usmrcení střelnou zbraní, jako se již dnes děje ve většině případů. Za Piráty v tom máme jasno už od minulého volebního období, kdy jsme navrhli zákaz norování.

Teď máme jedinečnou příležitost říct norování konečně NE. Návrh mysliveckého zákona má být brzy projednán vládou. S Piráty pevně stojíme za ukončením norování. Jsme připraveni i v dalších jednáních udělat maximum pro to, aby zvířata dál zbytečně netrpěla.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama