Ladislav Okleštěk

  • ANO 2011
  • Olomoucký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,89. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

17. 1. 2019 13:27:00

Výtěžek z prodeje punče je už v Klokánku

Výtěžek z prodeje punče je už v Klokánku

Hejtman Olomouckého kraje Ladislav Okleštěk a primátor Olomouce Miroslav Žbánek předali ve středu 16. ledna olomouckému Klokánku šek na padesát tisíc korun.

Téměř dvaatřicet tisíc se jim podařilo získat, když v polovině loňského prosince společně prodávali punč na vánočních trzích. Zbytek oba přidali ze svého.

„Jsem rád, že lidem není osud ohrožených dětí lhostejný a přišli je podpořit koupí punče. Klokánek patří mezi organizace, které si tuto pozornost a hlavně pomoc zaslouží,“ řekl hejtman Ladislav Okleštěk.

Magistrát, který od tohoto roku změnil systém grantové politiky, počítá s podporou Klokánku i v budoucnu. „V kanceláři primátora vzniká grant, který se bude zabývat podporou charitativních a dobrovolnických projektů. Doufám, že do budoucna bude nabírat na dynamice i finančním objemu,“ sdělil primátor Olomouce Miroslav Žbánek.

V olomouckém Klokánku v současné době pečují o deset ohrožených dětí. Finance navíc přijdou organizaci vhod. „Kraji i městu za dar moc děkujeme. Peníze využijeme na nákup pohonných hmot do auta, kterým přepravujeme děti do školky či školy a také k lékaři,“ uvedla ředitelka olomouckého Klokánku Šárka Kupčáková.

Klokánek v Olomouci, který je jedním ze zařízení Fondu ohrožených dětí, funguje od listopadu 2013. Za čtyři roky působení poskytl útočiště dvěma stovkám dětí.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout