ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,48. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.05.2017 10:05:00

Slova díků pracovníkům v sociálních službách nestačí

Slova díků pracovníkům v sociálních službách nestačí

Od počátku roku paní ministryně Marksová slibuje, že přidá na platech pracovníků v sociálních službách, nejpozději od 1. 7. 2017. Zůstává však u slibů. Přitom na platy na svém ministerstvu v rezervách má dostatek finančních zdrojů.

Nejde však o to přidat těmto pracovníkům pouze tisícovku, jde o to změnit celý systém financování sociálních služeb, aby platy zaměstnanců vzrostly skokově o několik tisíc, nikoliv o několik set korun. Kvůli neutěšenému stavu v odměňování pracovníků v sociálních službách není dostatek pracovních sil. Paní ministryně hazarduje se systémem péče o druhé. 

Vyzýváme ministryni Marksovou, aby dostála svým slibům a zaplatila za nelehkou práci lidem, kteří se starají o naše spoluobčany v domácí nebo ústavní sociální službě.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama