Ludvík Šulda, BBA

Poctivost se musí vyplácet
  • KSČM
  • mimo zastupitelskou funkci
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,36. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

07.06.2016 17:49:36

Boj proti trafikám zůstal pro ČSSD jen na papíře

Boj proti trafikám zůstal pro ČSSD jen na papíře

Je to takový začarovaný kruh. Mnohé strany se před volbami dušují, jak se již nebudou chovat jako ti před nimi. Takto se nám tu dlouho střídaly vlády ODS a ČSSD, notabene vládly i společně v době opoziční smlouvy.

Před volbami sociální demokraté na tiskových konferencích zuřivě bojovali proti restitucím a dosazování straníků na různé pozice, které umožňovalo předchozí vládnutí ODS. Preferování straníků je klientelismus škodící státu a nám všem. O pokrytectví se dá mluvit v rámci ČSSD ohledně restitucí a dnes i zajišťování stranických pracovníků, kteří mají odejít, neboť ČSSD zeštíhluje jejich řady v rámci předpokládané nutnosti zaplatit advokátu Altnerovi. Vládnoucí Česká strana sociálně demokratická má zřejmě problémy se svou stranickou kasou. Výsledkem je, že u nich zase zvítězil cynický pragmatismus. Zaměstnance, které propouští ze stranického aparátu, finančně zajišťuje na získaných ministerstvech. Takzvané trafikanství tedy neskočilo. Ostatně krátce po sestavení vlády si ministři najali více než sto poradců a po stovkách probíhaly výměny státních úředníků i zástupců státních firem. Nyní tedy sociální demokraté rozjeli nové kolo, které má vyřešit vlastní hospodaření na úkor daňových poplatníků čili opět nás všech.


Ludvík Šulda, kandidát KSČM pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama