Ludvík Šulda, BBA

Poctivost se musí vyplácet
  • KSČM
  • Olomoucký kraj
  • kontrolní výbor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 3,72. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27. 5. 2016 8:53:59

Církve bohatnou na úkor občanů

Církve bohatnou na úkor občanů

Církevní restituce, tolik diskutované téma, se vrátily na pořad dne, aniž si to zřejmě premiér Sobotka přeje. Návrh na zdanění finančních náhrad církvím za majetek nevydaný v restitucích působí na některé členy soc. dem. jako atomová bomba.

Názor ČSSD před parlamentními volbami byl jasný. Restituce velmi hlasitě odsuzovala.Po skončení voleb však téměř všechny postihla ztráta paměti. Vládní křesla a další vysoké funkce byly natolik lákavé, že ČSSD a především její vedení od svých slibů ustoupily. Koneckonců hlasy občanů již strana měla a sliby jsou přeci jen volebním tahem. A tak současná iniciativa hejtmana Zimoly je některými špičkami této strany brána jako útok na její jednotu.

Uvidíme, jak bude vypadat program strany pro podzimní krajské volby. Jelikož průzkumy ukazují, že lidé se zdaněním církevních náhrad souhlasí, věřme, že budou pečlivě přemýšlet o programu, který jim tato vládní strana nabídne. Každý z politiků by měl totiž slibovat pouze to, co dokáže splnit. Ve volebních programech politických stran by se měla odrazit především pomoc občanům v jejich mnohdy nelehkém životě.


Ludvík ŠULDA, kandidát KSČM pro volby do Zastupitelstva Olomouckého kraje
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout