Lukáš Kolářík

  • Piráti
  • Jihočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,33. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.05.2019 13:47:00

Piráti představí výsledky průzkumu veřejného mínění o exekucích

Piráti představí výsledky průzkumu veřejného mínění o exekucích

Piráti zvou novináře na prezentaci s názvem Jak Česko vnímá exekuce?, kde představí výsledky průzkumu veřejného mínění o exekucích.

Akce proběhne ve středu 22. května 2019 od 14 hodin v Poslanecké sněmovně (Státní akta, Sněmovní 176/4) za účasti pirátského poslance a experta na agendu exekucí a oddlužení Lukáše Koláříka. Společně s ním vystoupí Kateřina Merklová z výzkumné agentury NMS Market Research. Mezi hosty budou zástupci exekutorů.

Jak vnímají Češi exekutory? Co ví o exekučním řádu? Měli by podle nich tuto problematiku řešit politici a co by se mělo změnit? Nejen na tyto otázky přinese prezentace odpovědi. Výzkum nadále bortí mýty, že se exekuce týkají pouze nízkopříjmových občanů se základním vzděláním.

„Předložili jsme novelu exekučního řádu společně s vládní stranou. Samotná vláda má řešení chudoby ve svém programovém prohlášení. Bývalý ministr Kněžínek slíbil vlastní ministerskou novelu, ale tyto snahy nyní se změnou vedení resortu zažívají karamboly a není jasné, zdali ministerstvo svůj návrh stihne předložit. Je tedy opět nutné podpořit snahy o oživení debaty nad změnou současného systému. Naše prezentace ukazuje společenskou poptávku po řešení situace v agendě exekucí,” zdůraznil Lukáš Kolářík.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama