Lukáš Kolářík

  • Piráti
  • Jihočeský kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,56. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.11.2020 21:56:52

Poslanci ANO odmítli v pátek pracovat a pomoci zadluženým dětem

Poslanci ANO odmítli v pátek pracovat a pomoci zadluženým dětem

Komentář pirátského poslance Lukáše Koláříka


Neúčast poslanců vládního hnutí ANO a opoziční ODS dnes znemožnila projednat návrhy na řešení zoufalé situace dětí, které dostaly k 18 narozeninám dluh od rodičů nebo jiných příbuzných. Návrh jsme s Piráty předložili již před rokem a půl, vláda jej zamítla a od té doby stále čekáme na projednání vládního návrhu. Vzhledem k průměrné částce 12 milionů korun na každého dětského dlužníka, které zatěžují státní rozpočet, je neochota projednat tento tisk skandální. ANO, které se prezentovalo tím, jak maká, dnes ukázalo, že o pár hodin delší víkend je pro ně přednější než zájmy našich občanů včetně dětí.

Na schůzi, kterou svou neúčastí část poslanců znemožnila, byl na programu i návrh novely insolvenčního zákona, jehož podstatou je zkrácení doby oddlužení v nových řízeních z dosavadních pěti let na tři roky a kopíruje dva roky starý návrh Pirátů. U tohoto návrhu jsme navrhli odstranit tzv. vyvratitelnou domněnku, tedy zkoumání úsilí dlužníka ze strany soudu na konci celého procesu. Není možné, aby po několika letech očistce bylo oddlužení zamítnuto jen kvůli formálním chybám, například, že dlužník nemá potvrzení o tom, že sháněl lepší práci. Protože současná ekonomická situace uvrhává do dluhů a často do neřešitelné situace tisíce lidí, je postoj poslanců ANO nepochopitelně arogantním vzkazem vlastním občanům.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama