MUDr. Bc. Marek Hilšer, Ph.D.

  • BPP
  • Praha 2
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,59. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.05.2022 12:12:00

Nová generace v sevření Ruska a dědictví Sovětského svazu

 Nová generace v sevření Ruska a dědictví Sovětského svazu

Komentář na facebookovém profilu k návštěvě Gruzie a Arménie

Minulý týden jsem se senátní delegací navštívil země Kavkazu Gruzii a Arménii. Jednali jsme především na téma svobody médií, ale také o celkové situaci v jejich zemích.

Situace Gruzie a Arménie se v mnoha ohledech liší, ale společné mají to, že jsou  historicky pod neustálým tlakem a hrozbami Ruska, ze kterých se nelze snadno vymanit.To je jedna ze skutečností, která brzdí hlubší demokratizaci společnosti a svazuje ruce jejich politické reprezentaci.

Co mě však velmi překvapilo, že obě země mají nebývale mladou politickou reprezentaci. Například všichni Gruzíci dokonale ovládali angličtinu. Ani v jednom případě jsme se nesetkali s generací aparátčíků bývalého Sovětského svazu.

O to více vyznívá kontrast mezi jejich snahami měnit politiku a překážkami, které stojí před nimi. Proto si zasluhují naši pozornost a diplomatickou podporu.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama