MUDr. Bc. Marek Hilšer, Ph.D.

  • BPP
  • Praha 2
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,73. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

08.12.2023 4:48:00

Chovejme se odpovědně k odkazu našich předků

Chovejme se odpovědně k odkazu našich předků

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k budoucnosti železničního mostu pod Vyšehradem.

 V Senátu jsem za účasti ministra dopravy Martina Kupky zorganizoval diskuzi k budoucnosti mostu pod Vyšehradem. Je nutné brát v potaz, že most je kulturní památkou. Dle Národní památkový ústav by tak jeho zbourání bylo v rozporu se zákonem o státní památkové péči.

Vnímám to podobně. Železniční most mezi Smíchovem a Výtoní je stavbou, která po mnoho generací vytvářela identitu města. Je možné ji zbořit a vymazat z paměti, ale také ji můžeme pro nás i další generace zachovat. Řada odborníků tvrdí, že most lze opravit a při tom vyhovět nárokům pro budoucí dopravu. Přesto varianta opravy mostu nebyla dosud ze strany Správy železnic dostatečně analyzována a v podstatě veškeré kroky vlastníka mostu vedou směrem k jeho zbourání.

Chovejme se odpovědně k odkazu našich předků, i když to může být zdánlivě složitější cesta.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama