MUDr. Bc. Marek Hilšer, Ph.D.

  • BPP
  • Praha 2
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,39. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

10.01.2020 21:58:00

Potřebujeme ombudsmana, který bude s odvahou chránit práva občanů

Potřebujeme ombudsmana, který bude s odvahou chránit práva občanů

Komentář na facebookovém profilu ke zprávě, že vládní zmocněnkyně pro lidská práva a kandidátka na post ombudsmanky Helena Válková v období normalizace hájila legislativu sloužící k šikaně disidentů

Helena Válková: "Mnohokrát jsem řekla, že jsem za minulého režimu nebyla žádnou hrdinkou, jako mnozí jiní, chtěla jsem se pouze věnovat mé práci a její součástí bylo psaní odborných statí a komentářů, to je celé."

Veřejným ochráncem práv by měla být osoba vzbuzující všeobecný respekt pro své morální a odborné kvality. Je to nezbytný předpoklad pro to, aby občané měli důvěru v danou instituci. Odvahu jít proti proudu, postavit se mocným a hájit slabší nepotřebovali lidé jen v minulém režimu, ale potřebují ji i dnes. Tvrdí-li o sobě paní Válková, že nebyla hrdinkou za minulého režimu, jako mnozí jiní, je to upřímné a pochopitelné. Těmito slovy se ale zároveň přiznává i k tomu, že byla konformní s politickou mocí. My ale potřebujeme ombudsmana, který bude s odvahou chránit práva občanů. Někoho, kdo nebude konformní a zavázaný mocným. Potřebujeme svým způsobem hrdinu. Někoho, kdo se nebude chtít věnovat pouze své práci.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama