MUDr. Ivo Trešl

  • STAN
  • Louny
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,46. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

27.05.2024 15:42:52 - iva monmartrova

léky

Vážený pane doktore, ve sněmovně se aktuálně řeší volný prodej léků v automatech. Co si o tom myslíte? A není problém úplně jinde, a to v tom, že řada léků v lékárnách (na našem trhu) úplně chybí? Čí je to vina? Válek nás pořád ujišťuje, jak dodávky zajistí, ale stále jsou léky, které chybí, a které jsou potřeba. A mám ještě jednu otázku, nemyslíte, že by lidem shánění léků usnadnilo, kdyby šlo i léky na předpis objednat přes internet? Teď ani nezjistíte, zda v té či oné lékárně jsou nebo ne a pak musíte objíždět několik lékáren, protože ne vždy je třeba snadné se do lékárny dovolat. Přeci by se dalo zajistit, aby si ho mohl koupit jen ten, kdo má předpis, stejně jsou dnes vydávány snad už jen elektronicky. Děkuji za odpověď. Iva

Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.

eva41

Odpověď

30.05.2024 14:06:27 - MUDr. Ivo Trešl

Dobrý den,
Prodejní resp. Výdejní automaty na léky na předpis jsou cestou.
Je ale potřeba zajistit to, aby byl lék vyzvednut právě tím člověkem, komu byl určen, aby nebyl tepelně poškozen, nebyl po době expirace a bylo na něm jasně vyznačeno dávkování.
Věřím, že je to budoucnost, jako vše.
Ani internetovému prodeji zboží zpočátku nikdo moc nevěřil.
Je však před všemi ještě mnoho práce k uvedení této myšlenky do praxe.
Jinak tomuto osobně fandím a podpořím případné kroky.
I. Trešl