ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,67. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18. 9. 2011 19:20:00

K zápisu významných lázeňských měst na seznam UNESCO

K zápisu významných lázeňských měst na seznam UNESCO

Setkání zástupců Ministerstva kultury, Národního památkového ústavu a čtyř českých lázeňských měst v Nostickém paláci bylo dalším krokem v procesu přípravy potenciální mezinárodní sériové nominace k zápisu mezi památky UNESCO.

Hlavním tématem byla rekapitulace dosavadního vývoje přípravy nominace a jejich seznámení se s nutným postupem v procesu usilování o sériovou nominaci. Jejich časové ukotvení a nastavení systému vzájemné kooperace a komunikace mezi Ministerstvem kultury, Národním památkovým ústavem a skupinou českých lázeňských měst.

 K výsledkům jednání, kterému ministerstvo přikládá zásadní význam, náměstkyně ministra kultury PhDr. Anna Matoušková uvedla: „Usilování o nadnárodní sériovou nominaci lázeňských měst na listinu světového kulturního a přírodního dědictví předpokládá nejen existenci kulturního dědictví s univerzální výjimečnou hodnotou, ale také jasné záruky trvale udržitelného nakládání s památkovým fondem. Ministerstvo kultury se před zahájením série jednání na mezinárodní úrovni musí o těchto zárukách přesvědčit. Proto využilo společného setkání k povzbuzení čtyřech lázeňských měst k vyšší aktivitě. Výsledkem jednání je důrazné doporučení, aby zúčastněná města v rámci své samostatné i přenesené působnosti činila nezbytné kroky k tomu, aby péče o památkový fond těchto čtyř lázeňských měst odpovídala vysokým nárokům, které jsou v této oblasti kladeny na kandidáty k zápisu na Seznam světového dědictví."

 Toto jednání proběhlo po pečlivé rekapitulaci výsledků Mezinárodního konzultačního kulatého stolu vyzvaných odborníků k porovnání architektonických a urbanistických hodnot měst Západočeského lázeňského trojúhelníku a významných lázeňských evropských měst, který se uskutečnil v Karlových Varech v květnu letošního roku.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama