Rodičovství
Vy tvrdíte (minimálně ministr sociálních věcí), že jde o zákon roku, že bude muset zaměstnavatel držet rodičům místo na rodičovské déle. Ale víte vůbec, jak to chodí v praxi? Když vás zaměstnavatel bude chtít vyhodit, tak si to dost snadno zařídí, takže zákon k ničemu. A hlavně, jaký to má smysl, když jste zkrátili rodičovskou? Nebo ji snad vrátíte zpět na 4 roky? Aspoň kdyby byla na 3 roky a ne do 3 let věku dítěte. Ono když jsou dítěti 3 v průběhu roku (zejména v jeho polovině), tak se dost špatně umísťuje do školky a na soukromou dost rodičů nemá. Co uděláte s tím? A co bych jako rodič ocenila nejvíc by bylo, kdybyste se podpořila práce na zkrácený úvazek, to je totiž dost zásadní problém. Hodláte ho řešit? Děkuji Šebánková
Zajímá Vás také odpověď na tento dotaz? Podpořte dotaz tlačítkem níže a my Vám odpověď zašleme na e-mail. Nicky uživatelů, které zajímá odpověď budou zobrazeny níže.
sochorar, lidasol1, lidasol1
Odpověď
15.05.2026 10:53:01 - MUDr. Jiří Mašek
Zdravím, omlouvám se, není to moje oblast, ale krátký názor. Máme nejdelší rodičovskou dovolenou na světě, což je skvělé pro děti, ale velká zátěž pro ekonomiku. 3 roky mi přijde jako dobrý kompromis. Povinnost umožnit umístění dítěte je ze zákona, byť to může být v praxi problematické. Podporovat možnost zkrácených úvazků je dobrá cesta.



