ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,8. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.02.2011 11:18:00

OSN, EU a sociální politika

OSN, EU a sociální politika

Evropská unie je zastoupena v OSN jako pozorovatel, zatímco jednotlivé členské státy jsou jeho členy.

Stálé zastoupení EU spolupracuje s velvyslanci členských zemí, ale i dalších přidružených zemí, spolupracujících zemí, zemí, které mají zájem vstoupit do EU i dalších zemí například východního partnerství.

Na programu jednání výboru OSN bylo několik primárních témat. Hlavním tématem pro rok 2011 a 2012 bylo zvoleno téma boje proti chudobě. Dalšími tématy 49. zasedání výboru byly otázky zdravotně postižených, mladých, rodiny a stárnutí.

Během týdne jsem se spolu se svými dvěma kolegy Hirsch (D) a Mann (D) zúčastnil několikrát jednání výboru, některých přidružených konferencí a dalších akcí. Absolvovali jsme také několik dvoustranných schůzek, například s předsedou výboru velvyslancem Venezuely.

Podnětné a zajímavá byla i pracovní setkání s velvyslancem Maďarska, který zastupuje aktuálně předsednictví EU, a maďarským ministrem Casaba Korosi. Společně jsme se věnovali vlivu EU v OSN a dopadům aktivit OSN na politiku EU a jejích členských zemí.

MUDr. Milan Cabrnoch, člen regionální rady, předseda oblastního sdružení a poslanec EP

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout