MUDr. Miroslav Adámek

  • STAN
  • Zlínský kraj
  • krajský zastupitel
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,91. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.7.2016 4:32:00

Jedinečnost Zlína na pana Horáčka zapůsobila

Jedinečnost Zlína na pana Horáčka zapůsobila

Textař, básník, spisovatel a také úspěšný podnikatel Michal Horáček je nadšen ze Zlína. Prohlédl si ho během nedávné návštěvy, jeho původcem byl primátor Miroslav Adámek.

 Michal Horáček do Zlína jezdí pravidelně, vždy však pracovně v rámci svých představení. Tentokrát se zajímal o samotné město a jeho jedinečnosti. Navštívil proto například pojízdný výtah Jana Antonína Bati v „mrakodrapu.“ „Úžasné, legendární místo. Velice si vážím toho, že jsem si mohl prohlédnout,“ přiznal host, který měl projížďku i s odborným výkladem.

V rámci návštěvy budovy krajského úřadu si město prohlédl z terasy. „Nechal si povyprávět příběhy, které se váží k domům a budovám. Hodně jsme debatovali o Kongresovém centru, baťovském areálu nebo čtvrtích s baťovskými domky. Bylo poznat, že jedinečnost Zlína na pana Horáčka zapůsobila,“ konstatoval Miroslav Adámek.

Silným zážitkem byla pro známého textaře exkurze ve vyhlášené oční klinice Gemini. Prodělal totiž v minulosti řadu komplikovaných operací zraku. „Znám jeho případ, seznámil jsem se s ním už dříve,“ konstatoval Pavel Stodůlka, uznávaný primář kliniky Gemini. Ten hostům představil nové trendy v oboru a ukázal jim operační a sály a zázemí, jenž patří k nejmodernějším v Evropě. „Tato klinika má obrovský úspěch a stále se v léčení zlepšuje. Není proto divu, že má klientelu z celého světa,“ prohlásil Michal Horáček.

Michal Horáček je veřejnosti nejznámější jako textař, dlouhé roky úspěšně spolupracoval například s Petrem Hapkou. Podílel se na vzniku celé řady hitů, například Srdce jako kníže Rohan, Baroko, Dívám se, dívám, Bude mi lehká zem nebo Kocour se schoulil na tvůj klín. Sledovaný byl i jako porotce jedné z televizních talentových soutěží.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama