ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,35. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

21.01.2011 15:02:00

Sjednocená Evropa?!

Sjednocená Evropa?!

Kdo procházel v tomto kolem budovy EP v Bruselu, nemohl si nevšimnout obrazové výstavy, která ukazovala sjednocení stávající Evropy na příkladech výstavby železničních koridorů.

Ty totiž, podle tvrzení vystavovatelů, rozštěpenou a rozdělenou Evropu sjednocují v jeden celek. 

Na celé této výstavě mě asi nejvíce zaujal rozpor mezi proklamovaným názvem a obsahem. Koridory se totiž táhnou od severního Baltu, přes Švédsko, Německo, Rakousko, Itálii, Francii až do jižního Španělska a ten nejdelší dokonce vede až k Gibraltaru. Na první pohled je jasné, že se skutečně jedná o významný dopravní uzel Evropy, který spojuje mnoho zemí. Zarážející ale je, že žádné z rozvětvených ramen nepřekračuje pomyslnou osu Mnichov – Norimberk – Berlín a žádná z odboček nevede ani do Polska, ani do Česka, Slovenska, či Maďarska. O východnějších zemích jako je Rumunsko nebo Bulharsko ani nemluvě.  

Při prohlédnutí výstavy mi bylo trochu smutno z toho, jak i po letech přetrvává rozdělení EU na staré a nové členské země. Pokud totiž železnice Evropu sjednocuje, tak sjednocuje opět jenom její starou část a opět v myslích nejen organizátorů této výstavy sjednocená Evropa končí na naší západní hranici.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama