MUDr. Olga Sehnalová, MBA

  • Zlínský kraj
  • náměstkyně hejtmana
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,07. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

25. 12. 2019 16:21:00

Mlha se rozpouští

Mlha se rozpouští

Komentář na facebookovém profilu k schválení stavby nové krajské nemocnice ve Zlíně

 Dvacet tři zastupitelů, všichni lidovci, všichni tzv. starostové a nezávislí známí pod zkratkou STAN, všichni okamurovci, dva z ODS a jeden právě vylučovaný sociální demokrat schválili stavbu nové krajské nemocnice. Nevím, co za jejich rozhodnutím stálo. Někteří snad v dobré víře uvěřili profesionálním slibotechnám, jiní měli jiné důvody.

Hlasování nespadlo jak blesk z čistého nebe. Postupnými a soustavnými kroky a úkroky, neřku-li úskoky, profesionální masáží, oblbováním lidí, které někdo přirovnal k metodám prodavačů hrnců. Jenže nejde o nepoctivou převáděčku pro seniory, kterou postihují zákony na ochranu spotřebitelů, ale o rozhodování krajského zastupitelstva o zdravotnictví a jeho budoucí podobě. Nejde o samotnou stavbu v Malenovicích. Jde o to, jak to bude fungovat pak...až Vy, pane hejtmane, už tady nebudete.

Ačkoliv se propírá ČSSD, ten nejostudnější part sehráli koaliční zastupitelé, včetně těch za hnutí ANO, kteří v téhle partii ustupovali a lavírovali tak dlouho, až se hejtman obešel bez nich. Čiň čertu dobře, peklem se Ti odmění. Společné vedení nemocnic, jehož evidentním zadáním je napomáhat centralizaci péče na úkor ostatních nemocnic, je ve zjevném v střetu zájmů, protože preferováním jedné nemocnice poškozuje ekonomiku nemocnice jiné.

Ano, mluvím hlavně o Kroměříži. Stačí se podívat, jak vypadá plán investic v jednotlivých nemocnicích a hlavně jejich realizace. Místo skutečné snahy nemocnice stabilizovat a rozvíjet se děje pravý opak. Místo toho se věší bláhovým zaměstnancům bulíky na nos malůvkami nového monobloku. Nádherná a lákavá představa, jak by to bylo hezké. Jak kdysi řekl Karel Kryl: Politikům se nevěří, politici se kontrolují. A já si dovolím dodat: Každý dělá jen tolik, kolik mu ostatní dovolí. Přeji kroměřížské nemocnici, jejím zdravotníkům a hlavně pacientům hodně štěstí. Kostky jsou vrženy.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama