MUDr. Přemysl Sobotka

senátor v letech 1996-2016
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,3. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

06.03.2020 4:33:00

Nová základna záchranky by mohla být vybudována do roku 2024

Nová základna záchranky by mohla být vybudována do roku 2024

Nové sídlo záchranky v Liberci je opět blíž, město a kraj odsouhlasily memorandum.

Současné nevyhovující prostory libereckého sídla Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje (ZZS LK) nedaleko areálu Krajské nemocnice Liberec budou s nejvyšší pravděpodobností záhy minulostí. Po několikaměsíčních diskusích o zajištění pozemku pro nové sídlo bylo schváleno memorandum mezi statutárním městem Liberec a Libereckým krajem. 

Rada Libereckého kraje jej jednomyslně přijala na svém zasedání 24. února a 3. března tento text odsouhlasila také Rada statutárního města Liberec. „Je to velmi důležitý krok pro Zdravotnickou záchrannou službu Libereckého kraje a já za něj radním kraje i města děkuji, protože umožní vybudovat novou základnu v Liberci. Stávající prostory už nevyhovují. Nová základna na městském pozemku v oblasti U Lomu by mohla být vybudována do roku 2023 nebo 2024,“ uvedl MUDr. Přemysl Sobotka, náměstek hejtmana pro rezort zdravotnictví.

Memorandum je tak základem pro zahájení dalších kroků, jakými jsou změna územního plánu a zpracování projektové dokumentace.

V Libereckém kraji je 14 sídel ZZS LK. Průběžně procházejí rekonstrukcemi a na některých místech se budují úplně nová. Před dvěma lety tak například začali z nového sídla za více než 9 milionů korun vyjíždět záchranáři v České Lípě. 

Na místě někdejší úpravny vody vzniká rovněž nová budova pro výjezdovou základnu v Rokytnici nad Jizerou. Náklady na její vybudování činí 15,8 milionu korun, kraj přispěl ze svého rozpočtu sedmi miliony. Hotovo má být podle smlouvy v srpnu 2020.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama