MUDr. Raduan Nwelati

  • ODS
  • Mladá Boleslav
  • senátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,47. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

1.7.2022 14:01:00

Nový parkovací dům vedle stadionu dostává první obrysy

Nový parkovací dům vedle stadionu dostává první obrysy

Ve čtvrtek se konalo slavnostní zahájení první etapy stavby parkovacího domu P+R v ulici U Stadionu. Jedná se o jednu z nejdůležitějších aktuálních investic v Mladé Boleslavi, a pokud vše půjde podle plánu, měla by být dokončena v únoru 2023.

 „V první etapě, která právě vzniká, bude postavena jedna věž, která bude mít jedno podzemní a tři nadzemní patra. Získáme tak 308 parkovacích míst, 10 míst pro invalidy a stejný počet míst pro motocykly. Mám obrovskou radost, že se díky tomu našemu městu v oblasti parkování zase trochu uleví,“ řekl primátor města Raduan Nwelati.

Dodal také, že do budoucna se počítá s rozšířením parkovacího domu o další podlaží a druhou věž, proto bylo stavební povolení vydáno rovnou na celý záměr.

„V aktuálním období se nám podařilo vyjednat okolo 700 milionů korun z Integrovaného plánu rozvoje území a parkovací dům U Stadionu patří mezi projekty, které s touto významnou pomocí realizujeme. V tomto konkrétním případě bychom měli získat přes 76 milionů korun, bez této částky by byl takový projekt takřka nemožný. Zároveň jsem rád, že pokračujeme v naší vizi ulevovat městu a stavět velkokapacitní parkovací domy. Na podzim to budou dva roky, co nám slouží parkovací dům u Klaudiánovy nemocnice a věřím, že podobně už brzy lidem pomůže i právě budovaný parkovací dům na Severním sídlišti,“ doplnil první náměstek primátora Jiří Bouška.

Celkové náklady na stavbu parkovacího domu jsou zhruba 120 milionů korun. Kompletní zastavěná plocha bude přes 3 800 metrů čtverečních, ve stávající první etapě to bude přes 1 900 m². Parkovací dům bude disponovat třemi dobíjecími stanicemi pro 6 elektromobilů, před objektem bude umístěn stojan na sdílená kola.

Režim P+R tady bude fungovat v návaznosti na integrovanou dopravu. Po dokončení stavby bude její součástí také další venkovní parkovací plocha, s níž se počítá na místě uvažované druhé etapy.    

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama