MUDr. Vít Kaňkovský

  • KDU-ČSL
  • Vysočina
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,18. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

08.12.2019 14:34:14

Povinností každého je bránit lidský život a chránit lidskou důstojnost

Povinností každého je bránit lidský život a chránit lidskou důstojnost

Potlačováním lidských práv v Číně se díky iniciativě poslance Kaňkovského bude zabývat Sněmovna.

Sněmovna se bude zabývat porušováním lidských práv a nelegálním odebíráním lidských orgánů v Číně. Návrh poslance Kaňkovského dnes podpořila dolní komora. „Jsem hluboce přesvědčen, že jednou z nejdůležitějších povinností každého člověka je bránit lidský život a chránit lidskou důstojnost a je jedno, zda k tomu dochází v naší zemi, v Evropě či ve vzdálené Číně," říká předkladatel tohoto bodu Kaňkovský.

Sněmovna dnes podpořila návrh poslance KDU-ČSL Víta Kaňkovského a zařadila k projednání nový bod pod názvem - Stanovisko Poslanecké sněmovny k dlouhodobému pronásledování politických oponentů, náboženských a etnických menšin a k nelegálním odběrům orgánů v Čínské lidové republice.

Jde o zásadní signál, že dolní komora Parlamentu ČR vidí potírání lidských práv v Číně a nelegální odběry orgánů jako závažný problém. "Udělali jsme první, velmi důležitý krok, několik dalších nás čeká. Děkuji všem - více než 49 000 občanům, kteří podepsali petici proti potlačování lidských práv v Číně, děkuji osobnostem, jako jsou herec Jan Potměšil, herečka Marta Kubišová, virtuózka Jitka Hosprová, režisér Jan Svěrák a další, kteří podpořili svým hlasem projednání této závažné problematiky ve Sněmovně," dodává.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout