MUDr. Vladimír Dryml

Prezident svazu Senioři České republiky
  • BPP
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 0,76. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

02.06.2015 15:42:00

Nároky na ministry se mají zakládat především na odborných znalostech

Nároky na ministry se mají zakládat především na odborných znalostech

V současných dnech je hlavním společenským tématem především odvolání ministra školství Marcela Chládka kvůli nařčení z přístupu k zaměstnancům.

Premiér Bohuslav Sobotka se již několikrát vyjádřil do médií, že nemůže tolerovat osobní selhání svých ministrů, a proto i přes profesní kvality ministra školství v nejbližších dnech nahradí jiným kandidátem. Tento postup je ovšem podle Vladimíra Drymla nepřípustný především kvůli ostatním ministrům.

”Nezastávám se Marcela Chládka, protože to přísluší jiným a lépe informovaným úřadům. Nicméně premiér Bohuslav Sobotka dlouhodobě toleruje velké chyby ministra zdravotnictví Svatopluka Němečka, které nejsou jenom v osobní rovině vůči několika jednotlivcům, ale poškozují kompletně zdravotnictví i všechny zdravotníky v několika konkrétních oblastech,” říká Vladimír Dryml, který kromě svého dřívějšího působení v Senátu ČR, je zároveň také dlouholetým ředitelem Česko-německé horské nemocnice Krkonoše.

“Pan ministr strategicky pracuje na tom, aby veškerý lékařský personál odešel kvůli pracovním podmínkám a podivnému systému vzdělávání do zahraničí. Lékaři a sestry mají obrovské množství přesčasů, přitom jsou na ně kladeny čím dál větší nároky, co by měli splňovat. Úplně neprofesionální byl navíc slib pana ministra před komunálními volbami, že všem plošně zvýší mzdy. Přestože bylo zcela jasné, že v rozpočtu na takové gesto rozhodně nejsou peníze, populistické tvrzení bylo jedním z hlavních lákadel pro voliče z řad zdravotnického personálu. Pokud tedy pan premiér chce řešit jenom vystupování ministrů vůči svým podřízeným, v tomto případě by měl vyvodit také důsledky z neplnění předvolebních slibů jiným ministrem,” říká bývalý senátor.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama