MUDr. Zdeněk Hřib

  • Piráti
  • Hlavní město Praha
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,39. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

12.07.2021 19:12:00

Kromě technologií tady produkují například i včelí med. Paráda

Kromě technologií tady produkují například i včelí med. Paráda

Komentář na facebookovém profilu k Prusa Research 3D printers.

 Smekám před vynalézavostí a vizionářstvím lidí, jako je Josef Průša a jeho tým z Prusa Research 3D printers.

Návštěva jejich "farmy" na 3D tiskárny v Holešovicích je skoro jako návštěva budoucnosti. Nekonečné řady tiskáren tu totiž tisknou další nové tiskárny, které pak míří k zákazníkům do celého světa (jako ajťák a Pirát pak navíc velmi oceňuji, že tvoří open-source).

Není divu, že se letos stal Josef Průša českým podnikatelem roku (předtím vyhrál krajské kolo v Praze). Přitom na začátku tohohle českého úspěchu nestáli žádní velcí investoři nebo velký kapitál.

První součástky na tiskárny balil Josef Průša ještě ve sklepě do krabic od pizzy. Úspěch se tak zrodil postupně z vytvalosti a z důvěry v originální myšlenku.

Další inspirací je, nakolik si u Průši zakládají na důvěře v šikovné lidi. Protože jak říká sám Josef Průša: "Moje firma bude jenom tak dobrá, jak jsou dobří moji lidé." To mi přijde jako skvělé motto, které lze vztáhnout vlastně na všechno. V naší společnosti zkrátka potřebujeme dávat šanci podobným šikovným lidem a srdcařům. Má to smysl a nese to ovoce.

A o čem jsme vlastně v Průša Research společně jednali? Bavili jsme se o jejich zájmu přemístit výrobu do větších prostor, protože ty současné už jim nestačí. Moc se mi líbí jejich záměr, který by chtěli v nových prostorách uskutečnit. Nechtějí uzavřené ghetto, ale místo s nabídkou komunitních služeb, s přednáškovými sály nebo s otevřenou dílnou Průša lab. Tam by si každý mohl zkoušet tiskárny a další nářadí dle libosti.

Už při návštěvě Průšova sídla na současné adrese jsem se ale přesvědčil, že tady není nic nemožné. Kromě technologií tady produkují například i včelí med nebo chovají alpaky a ovce. Prostě paráda.

Moc podobným lidem a projektům fandím. Držím palce!

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama