MUDr. Zdeněk Hřib

  • Piráti
  • Hlavní město Praha
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,26. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

18.09.2019 4:34:00

Neustále připomínat, že svoboda a demokratické principy nejsou zadarmo

Neustále připomínat, že svoboda a demokratické principy nejsou zadarmo

Hlavní město zahajuje kampaň k letošnímu 30. výročí listopadových událostí roku 1989. Ke spolupráci na vytvoření její vizuální podoby pozvala Praha tři nejznámější fotografy té doby – Jana Šibíka, Karla Cudlína a Tomki Němce. Kampaň Praha slaví Same

„Za uplynulých třicet let se Praha i naše společnost výrazně změnila. Troufám si říci, že v řadě věcí k lepšímu. Město se rozrostlo a uvolnila se atmosféra ve společnosti. Některé věci se ale nezměnily, politická kultura nám mnohdy pokulhává. I proto je potřeba si stále připomínat, že svoboda a demokratické principy nejsou zadarmo a je potřeba za ně nejen bojovat, ale také na nich soustavně pracovat. Protože to je jediný způsob jak se vyrovnat s minulostí a zabránit opakování chyb našich předchůdců. Význam oslav vnímám i v tom, že by mohly pomoci spojit naši občas rozdělenou společnost stejně jako naše naděje v roce 1989.“ řekl primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib.

„Oslavy 17. listopadu patří lidem v ulicích. Silnou atmosféru, jaká v Praze 17. listopadu probíhá, bychom neměli rozbíjet, ale podpořit. Proto letos město nepořádá žádnou svou velkou akci, ale rozdělilo 15 milionů korun pořadatelům 46 akcí,“ uvedla radní hl. m. Prahy Hana Třeštíková.

„Událostí souvisejících se 17. listopadem 1989 jsem byla jedním z přímých a aktivních účastníků. Nejen proto jsem přesvědčena, že odkaz třicet let starých událostí je třeba připomínat si každý den. V Praze se chystá řada společensky-kulturních akcí, které budou podle mého důstojnou vzpomínkou. Osobně se těším na setkání přímých účastníků a těch, kteří se aktivně zasloužili o to, že dnes stále ještě žijeme v demokratické a svobodné zemi,“ dodala radní hl. m. Prahy Hana Kordová Marvanová.

Listopad 1989 připomene v kampani celkem šest vybraných fotografií od Jana Šibíka, Karla Cudlína a Tomki Němce. Vizuály s těmito snímky se objeví v pražských ulicích, v metru a v dalších prostředcích městské hromadné dopravy, na letišti, v tisku i v internetových médiích.

Vizuální kampaň odkazuje na tyto projekty, aktivity a akce, které se v Praze k výročí sametové revoluce uskuteční. Na portálu praha.eu je k dispozici přehled pořadatelů, organizátorů a tvůrců kulturních a občanských projektů, které hlavní město podpořilo formou grantů a dotací.

Za fotografie pro vizuální kampaň zaplatila Praha 210 000 korun bez DPH.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama