MUDr. Zdeněk Hřib

  • Piráti
  • Hlavní město Praha
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,37. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

13.06.2021 9:15:00

ODS by měla přestat se strašením Pražanů

ODS by měla přestat se strašením Pražanů

Komentář na facebookovém profilu k informacím o zavedení mýta v Praze

 Mýto v Praze? Tohle volební období se určitě zavádět nebude. Pražská ODS by měla přestat se strašením Pražanů prostřednictvím svých manipulativních vyjádření.

Pojďme si říct fakta a uvést situaci kolem mýta na pravou míru:

Do budoucna se Praha mýtu nevyhne. Bez této veřejně známé podmínky totiž nejde zkolaudovat okruh. To v ODS samozřejmě dobře vědí a s mýtem za daných podmínek souhlasili i dva dřívější primátoři ODS (viz citace v grafice).

grafika

V tomhle volebním období se ale zavádět mýtné nebude. Neexistuje totiž vůbec legislativa, která by to umožňovala.

Ohrazuji se také proti tvrzení ODS, že členové koalice blokují dostavbu okruhu. Naposled byla stavba úseku 511 vnějšího okruhu odložena i kvůli starostovi městské části zvolenému za ODS, který podal odvolání proti územnímu rozhodnutí, přestože do jeho městské části úsek 511 ani nezasahuje. Paradoxní je, že jedním z důvodů tohoto odvolání bylo, že prý já osobně o okruh usiluji až příliš, a proto magistrát nemůže rozhodovat o povolení té stavby. Přestože ODS na jednání pražského zastupitelstva deklaruje svůj zájem na dokončení okruhu (viz foto vpravo), ve skutečnosti jde strana svým chováním přesně proti tomuto záměru.

Dostavbu okruhu naše koalice maximálně podporuje. Je ale třeba brát v potaz, že stavbu realizuje stát.

Opoziční kritika je v demokracii vítaná, budu ale rád, když příště bude hrát pražská ODS fair play bez podpásovek.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama