MUDr. Zdeněk Hřib

  • Piráti
  • Hlavní město Praha
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,4. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

02.08.2021 19:54:00

Přijďte na Prague Pride, vezměte s sebou děti. U nás to jde, ne jako v Maďarsku

Přijďte na Prague Pride, vezměte s sebou děti. U nás to jde, ne jako v Maďarsku

Komentář na facebookovém profilu k Prague Pride, právům LGBT v Maďarsku a Polsku a k rostoucí toleranci v České republice.

 Všichni lidé dobré vůle jsou v Praze vítaní bez ohledu na sexuální orientaci, barvu kůže nebo vyznání. Mít rovná práva a být beze strachu tím, kým se člověk cítí, je totiž něco, co by mělo být naprosto samozřejmé.

Bohužel to leckde samozřejmé není, dokonce ani v blízkých zemích Střední Evropy. Třeba v Maďarsku nedávno schválili zákon, který zakazuje šířit materiály zobrazující homosexualitu nebo změnu pohlaví osobám mladším 18 let. Některá polská města pak zavedla takzvané LGBT free zóny a polský prezident Andrzej Duda označil podporu LGBT práv za destruktivnější "ideologii" než komunismus.

Jsem moc rád, že u nás v Česku naopak podpora LGBT práv setrvale roste. Třeba tři čtvrtě Čechů souhlasí s tím, že když se lidé milují, není třeba řešit jejich sexuální orientaci. Proto bych si moc přál, aby se konečně povedlo prosadit možnost uzavřít manželství i v rámci stejnopohlavních párů. Tato snaha má mou plnou podporu a moc tomu fandím.

Zároveň vás chci pozvat na letošní Prague Pride, jehož jsme jako město hrdým partnerem. V rámci festivalu si můžete užít přes sto zajímavých akcí, debat, workshopů, přednášek, besed, výstav nebo promítání filmů. Myslím, že to bude určitě stát za to. Program celého festivalu naleznete tady: https://festival.praguepride.com/cs/program

Každý se tak může přesvědčit, že Prague Pride není jen o duhovém pochodu, který se letos ani neuskuteční kvůli protiepidemickým opatřením, ale že má důležitý osvětový význam. Náš finanční grant pro festival zároveň prošel odborným hodnocením stejně jako všechny ostatní žádosti. Neudělit ho jen kvůli tomu, že jde o akci pořádanou osobami s jinou sexuální orientací, by proto bylo dost diskriminační. Mimochodem předloni na Pride bylo 45 tisíc účastníků, takže z pohledu poměru cena výkon jde o nejúspěšnější grant na cestovní ruch. To je pro Prahu a Pražany v době zotavování po koronaviru obzvlášť prospěšné.

Takže make love, not war.

Přeji radostné vykročení do nového týdne! 

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama