MUDr. Zdeněk Hřib

  • Piráti
  • Hlavní město Praha
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,81. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

22.03.2019 14:32:00

Primátor Hřib navštíví partnerské město Prahy Tchaj-pej

Primátor Hřib navštíví partnerské město Prahy Tchaj-pej

Na pozvání tchajwanské strany navštíví primátor Zdeněk Hřib ve dnech 25. až 29. března 2019 partnerské město hlavního města Prahy, hlavní město Tchaj-wanu Tchaj-pej.

Mimo jiné zde vystoupí na mezinárodní konferenci a veletrhu Taipei Smart City Summit & Expo.

Primátor zde bude vystupovat v aktivní roli v rámci zahájení panelu věnovanému pouze primátorům měst. „Praha potřebuje udržet krok se světem v oblasti smart city a proto je důležité inspirovat se na událostech jako je Taipei Smart City Summit&Expo. Věřím, že zde najdu mnoho nových podnětů, které udělají život obyvatel ve městě pohodlnější a umožní řídit město na základě tvrdých dat místo dojmů,“ řekl pražský primátor Zdeněk Hřib.

Součástí oficiálního programu je také primátorovo vystoupení na souběžném Smart Healthcare Forum na téma vývoj a aktuální trendy v oblasti chytré zdravotní péče, bilaterální setkání se starostou Tchaj-peje i zhlédnutí ukázek systému elektronického mýtného a systému Easy Card, chytré karty spojující více funkcí pro občany Tchaj-peje. Primátor s delegací rovněž absolvují schůzky na ministerstvu pro místní rozvoj, průmysl a obchod, ministerstvu dopravy a setkání s ministryní zodpovědnou za agendu digitální veřejné správy.

Konference se kromě pražské delegace zúčastní za Českou republiku také delegace dalších krajů a měst, například kraje Vysočina, Středočeského kraje, Jihočeského kraje, Libereckého kraje, měst Brna a Kolína a Svazu průmyslu a dopravy ČR.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout