MUDr. Zdeněk Hřib

  • Piráti
  • Hlavní město Praha
  • primátor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -2,39. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

30.06.2021 13:39:00

Tábory pro děti z obcí, postižených tornádem, budou hrazeny z rozpočtu města

Tábory pro děti z obcí, postižených tornádem, budou hrazeny z rozpočtu města

Hlavní město vyjadřuje solidaritu oblastem postiženým přírodní katastrofou mimořádného rozsahu a ve spolupráci s pražskými domy dětí a mládeže jim nabízí symbolickou pomoc ve formě umístění dětí na táborech zdarma.

 S touto nabídkou dnes obeslal magistrát postižené oblasti.

„Přírodní katastrofa přinesla obcím na Břeclavsku a Hodonínsku obrovské škody. Rádi bychom proto tímto dopisem nabídli další, byť spíše symbolickou, pomoc ve formě zajištění táborů pro děti z obcí zasažených tornádem. Tábory budou dětem hrazeny z rozpočtu hlavního města a budou si moci vybrat z několika možných míst a termínů,“ uvedl primátor hl. m. Prahy Zdeněk Hřib s tím, že zákonní zástupci se mohou s organizátory spojit napřímo. Kontakt na ně byl přílohou dopisu zasaženým obcím.

„Věříme, že tento krok může rodičům dětí alespoň trochu ulehčit práci v době, kdy se věnují odstraňování škod na svých domech i jinde ve své obci. Tato práce je bezesporu náročná časově, finančně, psychicky i fyzicky. Zároveň věříme, že dětem by pobyt na táboře pomohl alespoň na chvíli dát zapomenout na stresující chvíle, kterými si v poslední době procházejí,“ řekl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral.

Hlavní město poslalo postiženým obcím, ve kterých minulý týden udeřil tento přírodní živel, dva miliony korun. Finanční pomoc bude rozdělena rovným dílem mezi osm postižených vesnic v Jihomoravském kraji a na Lounsku. Minulý týden také Praha na místo vyslala hasiče, psovody a záchranáře s polní nemocnicí Golem, která na místě zůstane do 2. července. Pražské vodovody a kanalizace mimo jiné poslaly také kontejnery s balenou vodou z Káraného.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama