MUDr. Zdeněk Schwarz

ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,04. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

27. 8. 2014 13:31:16 - mochito

ODS

Kandidujete za ODS, někde jsem ale četl, že vás chtělo i ANO. Proč jste se rozhodl zůstat? Člen strany přeci nejste a nějak jsem si nevšiml, že by zrovna ODS v posledních letech hájila pravicové názory-viz zvyšování daně, útok na živnostníky...

Odpověď

28. 8. 2014 11:10:30 - MUDr. Zdeněk Schwarz
Kandiduji především sám za sebe a do Senátu se volí především lidi a ne strany. Jak to dopadá, když se volí strana, jsme měli možnost poznat před 6 lety a vidíme dosud. Věřím, že se nyní situace obrátí a vrátí se tam více pravice. Kandidoval jsem před 6 lety také sám za sebe, ale na kandidátce ODS. Dostat se do Senátu sám není snadné a je to o penězích, hodně penězích. Proto je vhodnější a úspěšnější cesta politické strany, kterou využívají až na ojedinělé výjimky všichni. A jelikož nemám rád politiky, kteří mění dres a strany a většinou jen proto, aby se někde udrželi, tak to nedělám sám. Volím stejnou cestu, jako tehdy. Nejsem členem ODS a nemám žádný podíl na tom, co někteří v ODS udělali špatného. Také si nemyslím, že v ODS bylo vše a všichni jen špatné. A také dobře vím, že každá politická strana má ve své minulosti něco špatného i lumpy, a že nelze žádnou více špinit a jinou vyzdvihovat. Kdybych kandidoval za kteroukoliv stranu, tak by vždy nějaká část voličů našla několik důvodů ke kritice. Stejně tak víme, co nám která strana naslibovala a co provedla a s jakou kauzou či lumpárnou byla spjata atd. Ano, je chybou, že ODS nedodržela svůj program a sliby, že mnohé příznivce zklamala.  Podívejte se na ostatní strany, kde se stalo něco obdobného a také dál fungují a mají přízeň voličů. Vždy existuje možnost řešení a nápravy a já doufám, že ODS tímto směrem jde, tak proč jí nedát šanci, kterou dostaly i ostatní strany.

A k té druhé části dotazu – ano, byl jsem osloven nabídkou nebo žádostí o kandidaturu dalšími stranami, ale také jsem obdržel i jiné nabídky než Senát. O tom se ale nebudu veřejně vyjadřovat, to je neslušné a to se nedělá. Já držím slovo. Jen mohu uvést, že se cítím být především lékařem a chci dokončit rozdělanou práci ředitele záchranky a sloužit jako lékař. To můžu optimálně skloubit se Senátem a vzájemně tyto činnosti obohatit a oboustranně pomoci.