MUDr. Zdeněk Schwarz

ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,04. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

26.06.2014 11:14:39 - michaelapusakova

zdravotnictví

Ministr zdravotnictví si i v souvislosti s problémy umísťováním pacientů ze záchranek do nemocnic stěžuje i na špatnou komunikaci s Vámi. Prý problémy neřešíte s ním, ale přes média. Je to pravda? Mě to přijde divné. Zde na dotazy odpovídáte, takže nevidím důvod, že byste se chtěl něčemu vyhýbat. Můj dotaz zní. Plánujete se s ním sejít a proč jste to ještě neudělal? A považujte tento problém za tolik závažný a nebo spíš jde o ojedinělé případy?

Odpověď

27.06.2014 9:27:04 - MUDr. Zdeněk Schwarz
Pan ministr nekomunikuje vůbec. Na společné jednání o pražských problémech ve zdravotnictví jsem jej vyzval já, stejně jako všechny minulé ministry. Nepřišel a na další neprojevil zájem. Já přeci nebudu jej doprošovat a zvát opakovaně. Jsme dospělí lidé a snad má kapku slušnosti. A pokud jej skutečně problém zajímá, tak by měl aktivně také k tomu přistupovat. Komunikuji s každým, kdo o problém má zájem. Informuji o problémech trvale všechny aktéry. Napsal i mnoho dopisů s uvedením konkrétních problémů i případů. Reakce žádné. Co víc bych měl udělat? Asi by byli rádi, kdybych spíše mlčel.
Nynější reakce MZ bych nazval za hysterické, neuvážené až agresivní se snahou problém přenést na ZZSHMP a najít viníka na naší straně za každou cenu. Bohužel se k tomu vyjadřují lidé, kteří o problémech nevědí podstatné informace a mnohdy lžou. Média se o problém zajímají sama, protože mnozí mají sami špatné zkušenosti a nebo se na ně obracejí pacienti, kteří to zažili na vlastní kůži. A my se na média obracíme jen ze zoufalství, když nikdo problém neřeší.
Já se sejdu s každým. Nemám s tím problém. Neudělal jsem to proto, protože pan ministr neprojevil zájem a nepřišel na sjednanou schůzku. Já nemohu pana ministra úkolovat a nutit, aby přišel.
Z pohledu čísel jde o problém menšinový, ale z pohledu pacienta a závažnosti jejich zdravotního stavu je to problém velmi vážný, protože těm lidem jde o zdraví i někdy přímo o život. A také to prodražuje náklady ZZSHMP, které hradí občané ze zdravotního pojištění a z daní. Zvyšuje nároky na naše zaměstnance, které tak vystavuje riziku a stresu.