MUDr. Zuzana Roithová, MBA

Místopředsedkyně KDU-ČSL
  • KDU-ČSL
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -1,52. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

Dotaz

05.11.2012 13:28:17 - jana451

pronájem bytu a následné přihlášení pobytu

Vážená paní Roithová. Neustále se mluví o úsporných balíčcích a škrtech. Vymýšlí se kde ušetřit, kde vybrat apod. Mohla by jste si posvítit a udělat pořádný zákon k ochraně obyčejných nájemníků ? Jsem ID a nejsem na to hrdá. Celý život jsem pracovala a snažila se nemarodit. Byla jsem na vozíku a nepobírala jsem žádné finance ani výhody od státu. Pracovala jsem 7 dní v týdnů až do loňského roku, kdy jsem se tzv. uštvala. Je nás takových ale víc. Otázka je ovšem jiná. Pronajala jsem si malý byt, který pokryje celý můj důchod 5.500,- kč. Od příštího roku mi nájem majitel zvýší o 450,-Kč. Podporu mám 3.570 na žití a léky. Ano vím, že existuje jakási finanační pomoc od státu, ale na tu dosahne pouze ten, kdo má TRVALÝ POBYT v daném bytě.
Ten mi ale majitel / tak jako jiným lidem v bytovce/ nedá. Prý z toho nehodlá platit daně. A to je ten problém. Proč se konečně někdo nezačne zabývat touhle otázkou? Proč drahé nájmy majitelům do kapsy ? Proč neexistují nějaké kontroly všech majitelů, kteří pronajímají za vysoké částky a nikdo nemáme odvolání. Tady vznikají zadlužené rodiny, nejen jedinci, tady je to hnízdo vypůjčených peněz od lichvářů. Všichni slyšíme jedinou písničku. "Plať, buď zticha a nebo vypadni". A¨
Ano a obyčejný člověk, co chce mít střechu nad hlavou a je jedno jestli pracuje nebo je v důchodu, opravdu je zticha a bojí se střechy nad hlavou. Tady jsou ty "vyšmelené" peníze, které končí v jiných kapsách. Psalo se a romských ghétech, které si tvoří jistí lidé, kteří parazitují na dávkách na bydlení. Vždyť to je otázka i nás ostatních bílých. Mi už vůbec nemáme nikde zastání. Copak se musíme propadat do ještě většího bahna? Tohle je stát bezdomovců, kteří se začnou dělit na nepřizpůsobivé a nebydlící z důvodu, žena to prostě finančně nedosahnou. V bytovce, kde jsem pár měsíců se setkávám s tímto názorem neustále. Mění se tam lidi jako na běžícím pásu. Majitel vybere 1+ 3 měsíce nájemného předem, další peníze se musí dát RK a jsou i tací, kteří Vám nedovolí si vyměnit vlastní zámek ve dveřích. Majitelé si přijdou do bytu i když ten dotyčný není doma a když se ohradí, tak mu odpoví, že je to jeho byt a má na to nárok. Prostě ticho a strach je v každém druhém človíčkovi, kdy musí tohle dál snážet.
Prosim Vás, mohla by jste nějak poukázat na tuhle otázku ? Pomůžete spoustě lidem, především ale rodinám s dětmi. Vždyť už se dnešní rodiny ani nemůžou dovolit se navzájem finančně podpořit.

Odpověď

Tento dotaz čeká na zodpovězení.