MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • KDU-ČSL
  • Královéhradecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,07. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

19.12.2015 14:04:00

Hodnocení výzkumných organizací bude podkladem pro návrh výdajů na vědu

Hodnocení výzkumných organizací bude podkladem pro návrh výdajů na vědu

Rada vlády pro výzkum, vývoj a inovace (RVVI) schválila na svém zasedání 18. prosince 2015 konečné výsledky hodnocení výzkumných organizací za rok 2014.

„Tento materiál bude jedním z podkladů pro návrh výdajů státního rozpočtu na vědu v příštím roce. Zároveň budou výsledky hodnocení zapracovány do analýzy stavu výzkumu,“ uvedl místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace a předseda RVVI Pavel Bělobrádek. Výsledky hodnocení budou zveřejněny na webu výzkum.cz v průběhu příštího týdne.

Výzkumné organizace byly hodnoceny podle metodiky hodnocení výsledků výzkumných organizací platné na léta 2013-2015. Platnost této metodiky byla prodloužena až do příštího roku, od roku 2017 chce úřad vicepremiéra Bělobrádka zavést nový způsob hodnocení.

Protože k 30. listopadu 2015 skončilo funkční období v Radě profesoru Jiřímu Málkovi, který zároveň zastával funkci místopředsedy RVVI a předsedy Komise pro hodnocení výsledků (KHV), byla dnes na programu volba jeho nástupců do čela Rady a Komise. Místopředsedou RVVI byl v tajném hlasování zvolen profesor Petr Dvořák, předsedkyní KHV pak nová členka Rady, profesorka Jitka Moravcová.

Rada také projednala stanovisko Bioetické komise RVVI k výzkumu na změnách lidského genomu. „Bioetická komise je v souladu se světovou odbornou veřejností přesvědčena, že jakékoliv úvahy o editaci genomu gamet v humánní klinické praxi vyvolávají závažné etické a sociální pochybnosti, přinášejí nepředvídatelná rizika a jsou předčasné.“ Bioetická komise zároveň vyzvala vědce, aby v této oblasti neprováděli výzkum, a poskytovatele podpory, aby na tyto výzkumné projekty neposkytovali finance.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama