MVDr. Pavel Bělobrádek, Ph.D., MPA

originální osobnost, konečně,jako každý člověk
  • KDU-ČSL
  • Královéhradecký kraj
  • poslanec
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je -0,06. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

20.03.2021 14:51:00

Veterináři potvrdili dvě ohniska ptačí chřipky v Královéhradeckém kraji

Veterináři potvrdili dvě ohniska ptačí chřipky v Královéhradeckém kraji

Komentář na facebookovém profilu k ptačí chřipce v komerčních chovech

 V Královéhradeckém kraji veterináři potvrdili dvě ohniska ptačí chřipky. Konkrétně se jedná o dva komerční chovy v Zábědově u Nového Bydžova a v obci Dobřenice na Hradecku. V obou chovech se dohromady nachází zhruba 40 tisíc kusů kachen.

Drůbež bude utracena a kolem ohnisek nákazy vznikne tříkilometrové ochranné pásmo. V okruhu deseti kilometrů od ohnisek veterinární správy vytyčí pásmo dozoru, kde budou platit mimořádná opatření jako omezení pohybu drůbeže a provádění soupisů všech chovů drůbeže.

Komunikujeme se zástupci veterinární správy, ministerstvem zemědělství a také starosty a vyzýváme všechny chovatele, aby dodržovali opatření vydaná Státní veterinární správou v daných územích. Ptačí chřipka je nebezpečná virová nákaza pro všechny druhy ptactva. Nejčastěji se vyskytuje u volně žijících ptáků, kteří mohou infikovat další drůbež skrze vodu, krmivo nebo přímým kontaktem. Nákaza hrozí také při manipulaci s uhynulými jedinci, a je proto důležité důsledně dodržovat přísná hygienická opatření.

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama