Marcel Chládek

  • ČSSD
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 1,19. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

15.12.2014 16:02:47

Úspěch MŠMT - snížení ztráty OP VaVpI o více než 3 miliardy

Úspěch MŠMT - snížení ztráty OP VaVpI o více než 3 miliardy

Ještě v prvním čtvrtletí letošního roku hrozila u Operačního programu Výzkum a vývoj pro Inovace (OP VaVpI) finanční ztráta téměř 10 miliard korun. MŠMT se podařilo tuto ztrátu snížit o více než 3 miliardy na 6,7 mld. Kč.

Snížení ztráty je důsledkem efektivního finančního řízení OP VaVpI ze strany ministerstva zejména v průběhu posledního půl roku. Příslušnému útvaru se podařilo odstranit všechny systémové nedostatky z roku 2013 a OP VaVpI tak mohla být v září letošního roku obnovena certifikace, což bylo v procesu snižování ztráty klíčové.
Díky tomuto snížení a dalším přijatým opatřením se výrazně snižuje i tzv. přezávazkování, tedy nutnost hradit část výdajů v roce 2015 ze státního rozpočtu, a to z původně predikovaných 4 mld. Kč na 300 mil. Kč. Řídící orgán však hodlá přijmout taková opatření, aby se přezávazkování i nadále snižovalo.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama