Marian Keremidský, Mgr.

místopředseda SPOZ
  • SPOZ
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,48. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

27.09.2017 6:33:39

Je čas říct Evropské unii “pá, pá“!!!

Je čas říct Evropské unii  “pá, pá“!!!

„Pomalí nemají právo zdržovat ty rychlé,“ řekl francouzský prezident Macron ve svém projevu na Sorbonně.

Francouzský prezident kritizoval dosavadní přístup evropských politiků, kteří podle něj umožnili, aby lidé Evropskou unii vnímali jako bezmocnou byrokracii.  Tolik citát z tisku.

Podle jeho představ  by například Evropská komise měla mít pouze patnáct členů. To znamená pouze staré země EU. Poslance Evropského parlamentu by si pak měli voliči vybírat i z mezinárodních kandidátů, kterými by se obsazovala polovina všech poslaneckých křesel.  Vše tedy směřuje jen a pouze k potlačení významu nových zemí EU, tedy i České republiky.

V současnosti Evropské unii podle Macrona chybí „kultura spolupráce“. „Dopustili jsme, aby se uchytila myšlenka, že za všechno může Brusel“.  Ano, v tom má Macron pravdu. Brusel může za to, že Česká republika  se po vstupu do EU díky nespravedlivým zemědělským dotacím, stala zemí druhého řádu, kde se prodávají kvalitativně horší potraviny.  Brusel může také za to, že místo řešení problémů s uprchlickou krizí, se řeší vyhlášky typu, jak velké mají být žárovky, či jak se má jmenovat rum. Brusel je neschopný bránit pronikání radikálního islámu do Evropy a tak již téměř všechny staré země EU měly co do ničení s nějakým tragickým teroristickým útokem islamistů.

Ve chvíli, kdy z naší země ročně odplyne až 380 miliard korun zisku po zdanění právnických osob ze zahraničními  vlastníky a v řetězcích je například levnější ovoce dovezené ze Španělska než to, které se urodí v jihomoravských sadech, je zcela jasné, že řada obyvatel nových zemí EU nevidí v budoucnosti unie žádnou šťastnou vizi.

Místo toho, aby se politici starých zemí EU zamysleli a hledali nová východiska ve spolupráci Evropy a to především s novými zeměmi EU, tak vyhrožují a podstatě říkají, že EU pojede „ve dvou kolejích“. Stejný vlak ale nemůže jet po dvou kolejích, pokud ano, není pak stejný.

I z tohoto důvodu, je myslím čas, říci Evropské unii slušně a referendem: „pá, pá!!!

Marian Keremidský, statutární místopředseda Strany Práv Občanů

                                                                                                                               

Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama