Martin Herman, MPA

  • ANO 2011
  • Kolín
  • kontrolní výbor
ProfileTopCardGraphDescription

Průměrná známka je 2,66. Vyberte Vaši známku.

-3 -2 -1 0 1 2 3 4 5

( -3 je nejhorší známka / +5 je nejlepší známka )

03.10.2019 9:51:27

Pane Gott, vy jste zpíval komunistům...

Pane Gott, vy jste zpíval komunistům...

Někde na FB jsem zahlédl níže uvedený dialog. Nevím, zda je autentický, každopádně je velmi výstižný a zároveň vystihující... Lidoví soudci opět povstali.

 “Pane Gott, vy jste tady zpíval komunistům“
“ A vy?“
„Já jsem tady byl osvětlovačem“
„A proč jste na mne nezhasl?“
Vyrojila se, jak to v Čechách bývá, spousta hrdinů a spousta řečí o tom, jak se kdo zachoval, nebo měl zachovat za komančů. Podepsat, nebo nepodepsat Chartu, nebo Antichartu? Být opravdu statečný!
Jenže co je to statečnost?
Nechci a nemůžu to tady hodnotit. Každý má ten pojem spojený s něčím jiným a každý se v životě zachoval ze svého pohledu statečně, ale i zbaběle. Můj odboj před rokem 89 spočíval hlavně v tom, že jsem vyprávěl vtipy o Husákovi, poslouchal punk a metal, který jsem si nechal vozit ze "Západu" a nosil dlouhý vlasy a trička z Maďarska. Těžko tedy můžu soudit…
Teď mě ale události donutily se zamyslet, kdy jsem byl opravdu statečný a výsledek mě překvapil. Nebylo to, když jsem se rozhodl postavit se kultu osobnosti bývalého kolínského starosty a bojovat téměř proti všem a poslouchat urážky, posměšky…atd. Nebylo to ani, když jsem se na vojně postavil šikaně, ani když jsem v roce 89 rozdával letáky před plzeňskou Škodovkou těm nejzarputilejším odborářům, nebo vystupoval jako dvacetiletý kluk na vesnických schůzích komunistů a doslova se tam rval s lidmi, kteří se možná o pár let později přetransformovali do rolí těch jediných spravedlivých demokratů…
Bylo to cca před 30 lety v Praze v autobuse MHD, kde jsem se proti skupině Romů zastal holky, kterou jsem ani neznal. Celý narvaný autobus „koukal jinam“, borci jí tlačili na stěnu a osahávali a do toho já. Křik, šťouchání, nějaká ta rána… Pak jsme vystoupili, holka poděkovala, odešla a já si sed na zastávku a rozklepal se… Tak tahle „paráda“ je u mě Nr.1.
Nevím, jak to máte vy, ale než začnete někoho hodnotit, udělejte si takovou inventuru u sebe…
Co tak sleduju ohlasy lidí, kteří pana Gotta opravdu znali (kolegové, známí, sousedé…), tak Karel Gott byl především profesionál a dobrej a skromnej člověk.
Profily ParlamentníListy.cz jsou kontaktní názorovou platformou mezi politiky, institucemi, politickými stranami a voliči. Názory publikované v této platformě nelze ztotožňovat s postoji vydavatele a redakce ParlamentníListy.cz. Pro zveřejňování příspěvků v této platformě platí Etický kodex vkládání příspěvků a Všeobecné podmínky používání služby ParlamentníListy.cz.
Diskuse obsahuje 0 příspěvků Vstoupit do diskuse Komentovat článek Tisknout
reklama